Kaubamärgid

Toimeaine tulipunktis: kibuvitsaseemneõli

01.12.2023

INCI: Rosa Canina Seed Oil

Kibuvitsaseemneõlil on nahka uuendavad, põletikuvastased ja vananemisvastased omadused, osaliselt tänu suurele küllastumata rasvhapete sisaldusele ning oomega-6 ja oomega-3 asendamatute rasvhapete sobivale suhtele. Kibuvitsaõli sisaldab ohtralt linool- ja linoleenhapet. Nii α-linoleenhape kui linoolhape vähendavad UV-kiirgusega seotud kahjustusi ja naha hüperpigmentatsiooni.

Mitme uuringu käigus on on leitud, et kibuvitsaõli soodustab haavade ja armide paranemist. Mitmeaastases uuringus kasutati kibuvitsamarjaõli kirurgiliste, traumaatiliste ja põletusarmidega patsiendil ning naha enneaegse vananemise all kannatavatele patsientidel. Kibuvitsaõli pidev kasutamine vähendas arme ja kortse, aeglustas enneaegse vananemise progresseerumist ning parandas nahatooni.

Kibuvitsaõli võime taastada kahjustatud nahakudesid on seotud küllastumata asendamatute rasvhapete suure sisaldusega. Teiseks oluliseks komponendiks on trans-retinoehape tretoniin. See on kõige bioaktiivsem retinoidi vorm, mis on võimeline tungima läbi sarvkihi ja vähemal määral pärisnahka.

Antioksüdandina võib kibuvitsaõli kaitsta nahka, leevendada kahjustusi ning aidata hüperpigmentatsiooni korral. Tretoniini ja teisi retinoide peetakse oluliseks komponendiks põletikulise ja mittepõletikulise akne ravil, kuna see suudab leevendada põletikku ja soodustada rakkude uuenemust.

Rasvhapped, millest kibuvitsaseemneõli koosneb:

Oleiinhape 22%

Oleiinhape pehmendab nahka ja aitab nahal uueneda. Sobib lõhenenud või päikesepõletusega nahale. Seebis on oleiinhape vähese vahutavusega, kuid nahka pehmendav.

Linoolhape 40%

Linoolhape pehmendab nahka ja aitab vähendada ketendust. Seebis toimib samuti naha pehmendajana.

Steariinhape 5%

Steariinhape aitab säilitada nahas olevat niiskust, tõstab naha elastsust ning aitab nahavigastustest kiiremini taastuda. Seebile annab steariinhape kõvaduse ja tihke vahu.

Müristhape alla 1%

Kosmeetikas suurendab müristhape toote imenduvust ja libisemist, paksendab toote konsistentsi. Seebile annab müristhape kõvaduse, head puhastusomadused ja suuremullilise vahu.

Linoleenhape 25%

Linoleenhape rahustab põletikulist nahka. See aitab leevendada sügelust, punetust ja ärritust.

Palmitiinhape 7%

Kosmeetikatoodetes moodustab palmitiinhape naha pinnale kaitsekihi. Seebis annab palmitiinhape seebile kõvaduse ja tihke, kreemja vahu.

Arahhiidhape alla 1%

Arahhiidhape on Omega 6 polüküllastumata rasvhape, mis osaleb immuunrakkude ehituses, toetab naha paranemist ja uuenemist ning vähendab põletikulisi reaktsioone.

Beheenhape alla 1%

Beheenhappel on pehmendavad ja rahustavad omadused, mis aitavad taastada naha loomulikke rasu ja parandada niiskustaset.

Sobiv nahatüüp

Aknele kalduv
Probleemne
Vananev

Omadused kosmeetikas

antibakteriaalne
antioksüdant
nahatooni ühtlustav
nahka uuendav
põletikuvastane

Osta siin

 

Allikas: https://relumee.ee/

Tekkis küsimus toote või tellimuse kohta? Sind aitab klienditeenindus: telefon +372 515 3230e-post pood.naturalove@gmail.com