Kaubamärgid

Looduslik sääsetõrje

27.06.2019

SÄÄSETÕRJEVAHEND VÕIB OLLA TÕHUS JA SAMAS OHUTU SINU JA SU PERE TERVISELE!

Sääskede vastu leiab küll poest järjest rohkem ja nn tõhusamaid vahendeid, kuid teadlikumal tarbijal hakkavad nende koostist lugedes käed värisema. Kõige levinum aine, mida sääsetõrjes kasutatakse, on DEET ehk N,N-dietüül-m-toluamiid. Seda kurjakuulutava nimega sünteetilist ainet peeti seni ohutuks ja oma ülesannet putukatõrjevahendina täidab ta suurepäraselt – DEET mõjub sääskede tundlikkusele ning muudab inimesed seeläbi nende jaoks nii nähtamatuks kui ka maitsetuks.

Põhjalikult hakati selle aine mõju aga uurima alles hiljuti Prantsusmaal, Montpelliere Angers’ Ülikoolis. Avastati, et see mitte ainult ei muuda putukate tundlikkust, vaid takistab kesknärvisüsteemi kuuluvate tähtsate ensüümide tegevust – seda nii putukatel kui ka imetajatel. Need ensüümid on elulise tähtsusega, sest aitavad musklitel ja närvisüsteemil “suhelda”. Viimaste uuringute alusel on DEET üks ainetest, mille kasutamine kahjustab selle ensüümi tegevust niivõrd, et võib aidata kaasa Alzheimeri tõve tekkele. Aine muutub eriti ohtlikuks, kui see on kombineeritud teiste keemiliste ühenditega – just nagu sääsetõrjevahendites.

Ka Terviseameti mürgitusteabekeskus on võtnud seisukoha, et  DEETi sisaldavad tooted imenduvad väga hästi nii nahalt, seedetraktist kui ka hingamisteedest. Neid ei tohiks kasutada lastel ega pihustada toaõhku. Ülemäärane tarbimine võib põhjustada mürgitust, mille ilmingud varieeruvad kergest iiveldusest kuni teadvusekaotuseni.

OHUTU ABI LOODUSELT

Looduses eritavad paljud taimed enesekaitseks lõhna, mis hoiab putukad ja parasiidid neist eemal. Neid aroome kasutataksegi ära looduslike sääsetõrjevahendite loomisel. Samuti võivad looduslikud sääskede eest kaitsvad vahendid sisaldada õlisid ja ekstrakte, mis jätavad nahale kergelt mõrkja maitse. Sel juhul võib sääsk lennata “saagi” testimiseks päris naha lähedale, kuid seda hammustada siiski ei soovi.

KEHALÕHNA PEITMINE EETERLIKE ÕLIDEGA

Eeterlikud õlid toimivad sääskede peletamisel kahte moodi – esiteks on nende lõhn putukatele ebameeldiv, teiseks aitavad need peita inimese keha loomulikku lõhna, mis putukaid kohale meelitab. Kõige laialdasemalt on selleks kasutusel tsitronella, geraanium ja sidrunhein, kuid töö teevad ära ka eukalüpt, lavendel, basiilik, lõhnav litsea, nelk, teepuu ja piparmünt. Suurim pluss eeterlike õlide kasutamise juures on see, et ei pea taluma suve lõpuks suisa tülgastavaks muutuvat “sääsetõrjevahendi lõhna” – koguste ja erinevate õlidega mängides on võimalik valmistada just selline vahend, mis enda ninale meeldiv tundub.

RIZES CRETE on selle töö meie eest ära teinud ja pakub ohutut kuid tõhusat sääsepeletajat ja ka leevendavat geeli putukahammustustele.

TOOTED LEIAD SIIT

 

 

 

Kasutatud materjalid:

http://www.nyrnaturalnews.com/article/natural-insect-repellents-that-bite-back/

http://www.anniesremedy.com/herb_detail413.php

http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-8238/Looduslikud-s%C3%A4%C3%A4sepeletajad-%E2%80%93-odavad-ja-ohutud-

http://bioblogi.eu/suveohtud-saasepriiks

Tekkis küsimus toote või tellimuse kohta? Sind aitab klienditeenindus: telefon +372 515 3230e-post pood.naturalove@gmail.com